ATRAKCJE TURYSTYCZNE
WŁADYSŁAWOWO I OKOLICE…
ATRAKCJE TURYSTYCZNE
WŁADYSŁAWOWO I OKOLICE…
Ocean Park
Zaledwie 500 m od naszego ośrodka wczasowego znajduje się jedna z większych i nowszych atrakcji regionu – Ocean Park (przy okazji z największym placem zabaw w okolicy!). Miejsce, gdzie z bliska można zobaczyć, jak wyglądają wieloryby, delfiny, foki i inne morskie i oceaniczne zwierzęta, których eksponaty wykonano wiernie i w prawdziwych rozmiarach. Robią imponujące wrażenie już od wejścia.
Park oferuje “spacer po dnie oceanu”, choć nie wymaga on umiejętności nurkowania.

Wycieczka do parku to nie tylko lekcja przyrody dla uczestników w każdym wieku, ale i liczne atrakcje, zwłaszcza dla dzieci. Wodny plac zabaw, wyspa skarbów, to tylko niektóre z nich.

Gastronomia, miejsca do odpoczynku, plac zabaw sprawiają, że w Ocean Parku można śmiało spędzić cały dzień.

Informacje na stronie parku: www.oceanpark.pl

Ścieżka rowerowa
Spragnionym sportowych wyzwań polecamy ścieżkę rowerową, o długości ok. 40 km, biegnącą z Władysławowa przez Jastarnię, Juratę do Helu. Malownicza trasa dla cyklistów ceniących kontakt z przyrodą, przebiega przez rezerwaty, obszary leśne i Nadmorski Park Krajobrazowy. Na rowerzystów czekają po drodze ciekawe zabytki i miejsca owiane legendą. Trasa jest tak usytuowana, by nie stykać się z drogami dla samochodów, co umożliwia bezpieczny i aktywny wypoczynek dorosłym i młodszym rowerzystom.
Latarnia morska w Rozewiu
Ponoć palono tam światło już od XVII wieku. Można do niej trafić z Władysławowa, idąc wzdłuż plaży. W przepięknej, czerwonej latarni morskiej od 1963 roku swoją siedzibę ma filia Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku – „Muzeum Latarnictwa”. Legenda głosi, iż pierwszym „rozewskim latarnikiem” była córka kapitana statku, który rozbił się o „diabelską skałę.” Zrozpaczona po jego śmierci paliła ogień nawet podczas niepogody, chcąc ostrzec innych żeglarzy przed niebezpieczeństwem.
Plaża morska
Tym, którzy wolą relaksować się nad morzem, wybierając inny rodzaj wypoczynku, polecamy aż 23 km zróżnicowanych plaż! Są niewątpliwą atrakcją regionu – począwszy od wzmocnionych palami Półwyspu po kamieniste plaże Przylądka Rozewie. We Władysławowie główne, strzeżone kąpieliska kuszą białym, drobnym piaskiem.
Rejsy po Bałtyku
Dla żądnych morskich przygód nie tylko na lądzie przygotowano możliwość popłynięcia kutrem na otwartym morzu. Można pływać i podziwiać szerokie plaże, nawet kiedy powiewa czarna flaga, wtedy na pewno rejs będzie niezapomnianym wrażeniem. W ofercie także rejsy o zachodzie słońca czy z zespołem muzycznym na pokładzie.
Port morski
Położony na otwartym morzu we Władysławowie, jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku. Oprócz swojego codziennego, wypełnionego pracą rytmu, port chętnie gości turystów. Jest tu także przystań jachtowa, spacerowicze napotkają wiele ciekawych zakątków. Na teren portu nie można wjeżdżać samochodem.
Długie nadbrzeża, zaciszne tereny i morskie ryby to wymarzone miejsce dla wędkarzy.
Dom Rybaka we Władysławowie
Dom Rybaka intryguje monumentalną wieżą i tarasem widokowym. W budynku znajduje się m.in. Urząd Miasta. Jednak główną atrakcją budowli jest możliwość zobaczenia z dwóch poziomów w słoneczny dzień panoramy miasta i Półwyspu Helskiego. Jeden z tarasów wzniesiony jest na wysokości 45 metrów, drugi zaś znajduje się w tzw. kuli i jest „zawieszony” na wysokości aż 63 m.
Władysławowo
Istnieje legenda, iż kiedy Stwórca tworzył świat, zapomniał o Kaszubach. Nad okolicą czuwał Anioł, kiedy upomniał się o krainę, powstał malowniczy zakątek. I tak w regionie jest więc wszystkiego po trochu: lasy liściaste, sosnowe, jeziora, rzeki, klifowe wzgórza, piaszczyste plaże, wzgórza, doliny i morze.

Jedną z większych atrakcji Kaszub jest malowniczo położone Władysławowo. Wybierając noclegi w kurorcie, warto zapoznać się z turystycznymi perełkami okolicy.